CV’niz

man_harriet03Boşluk bırakmayın:

İş geçmişinizde boşluklar veya tuhaf görünebilecek iş değişiklikleri varsa, açıklayın. CV’nizin yanıt vermekten çok soru işareti yaratmasına izin vermeyin.

Dürüst olun:

Olabildiğince objektif davranın ve kendinizi ne gizleyin ne de göklere çıkartın. Yeteneklerinizi ve deneyiminizi bilen bir üçüncü kişiden tarafsız görüş isteyin.

Başarılarınızı sergileyin:

Yetenek ve niteliklerinizin yanı sıra başarılarınızı da listeleyin. Olumlu ifadeler kullanın.

İlgi çekici olun:

İş dışında ilgi alanlarınızdan ve hobilerinizden de bahsedin, ama bunu kısa tutun.

Üçüncü ağızdan yazın:

CV’nizi olabildiğince üçüncü kişi ağzıyla yazın.

Kontrol edin:

CV’nizi kontrol edin, tekrar gözden geçirin ve ikinci bir şahıstan yazım ve gramer hatalarını kontrol etmesi için yardım alın.

Referanslar:

Referans olarak bağlantı kurulacak kişileri açıkça belirtmeyin – ‘istenildiği takdirde sağlanır’ ifadesini kullanın.

CV’nizi güncelleyin:

İş arasanız da aramasanız da, her altı ayda bir CV’nizi güncelleyin.

CV formatı:

Manpower, CV’nizi sizden gelen formatı birebir koruyarak şirketlere gönderir. Formatın geliştirilebileceğini düşünürsek, size bazı iyileştirmeler öneririz. Bazı durumlarda müşterimiz, tüm CV’lerin standart bir formatta veya şirkete özgü tarzda gönderilmesini isteyebilir. Ancak, işe alma konusundaki etik yaklaşımımız doğrultusunda, ancak izninizi alarak CV’niz üzerinde düzeltmeler yaparız.

CV şablonu:

Olası CV düzeni hakkında yol göstermesi açısından bir CV örneği sunduk. Ancak, bir CV’nin tek bir ideal formatı yoktur. CV’niz daima başvurduğunuz pozisyona uygun olarak düzenlenmelidir. En uygun sayfa düzeni, vurgulamak istediğiniz bilgilere bağlı olarak değişecektir.

 Dürüst ve ilgi çekici bir CV ile bir adın öne geçin