Kalite Kontrol ve Kalite Güvence Şefi

Nitelikler/Qualifications, İş Tanımı/Job Description:

 

GENEL NİTELİKLER

Otomotiv ve beyaz eşya yan sanayinde faaliyet gösteren müşterimiz için aşağıdaki niteliklere sahip "Kalite Kontrol ve Kalite Güvence Şefi" arıyoruz;

Üniversitenin Makina / Endüstri Mühendisliği veya benzer bölümlerinden mezun,
İleri derecede ingilizce bilgisi olan,
Tercihen otomotiv, beyaz eşya, metal sektörlerinde min. 5 yıl kalite alanında tecrübesi olan,
ISO 27001 ve ISO 9001 kalite yönetim sistemlerine hakim,
Teknik resim okuyabilen,
Yalın üretim süreçlerine hakim,
Analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın,
İstanbul Anadolu yakasında veya Kocaeli Gebze'de ikamet eden/edebilecek olan,
Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış.

İŞ TANIMI

Müşteri numune ölçümlerinin gereksinimlere göre uygunluk kontrolünün yapılmasını sağlamak, uygun olmaması durumunda ilgili bölüme bilgilendirmede bulunmak.
Yeni ürün devreye alınırken ya da üründe revizyon olduğunda seri üretime geçiş aşamasında Ür-Ge Bölümünden gelen iş akışına göre ürünün kontrol noktalarını belirleyerek kontrol planını oluşturmak ve müşteri spesifikasyonlarının uygulanmasını sağlamak.
Numune ürünlerde müşteri özel taleplerini Ür-Ge Bölümü ile değerlendirmek, Ür-Ge Bölümü ile beraber PPAP faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini sağlamak.
Tedarikçiden gelen malzemelerin hatasız olarak ambara ve devamında üretim bölümüne geçmesi için gerekli çalışmalar yapılmasını sağlamak.
Satın alma talebi ve / veya tedarikçi denetim / ziyaret planına göre tedarikçi ziyareti ve denetimlerinde bulunmak.
Sevkiyat sırasında tespit edilen uygunsuzluklara istinaden gerekli durumlarda sevkiyatı durdurarak gerekli düzeltmelerin yapılmasını sağlamak.
Kuruluş içi denetimleri planlamak, plana göre gerçekleşmesini sağlamak, denetlemelerin sonuçlarını kontrol etmek, eksik ve hataları ilgili bölümlere DFİ açarak bildirmek, aksiyon alınarak kapatılmasını sağlamak.
Kalite yönetim sistemi kapsamındaki tüm dokümanlarının devreye alma, revizyon ve devreden çıkarılmasını takip etmek ve onaylanmasını sağlamak.
Kalite yönetim standartları doğrultusunda kalibrasyon ve doğrulama sistemine uygun ölçü aletlerinin kullanılmasını sağlamak.
Mavi yaka personele yıllık olarak belirlenen eğitim planı çerçevesinde veya aksiyonlar sonucu oluşan eğitim ihtiyacı sonucunda eğitim vermek, verilen eğitimin etkinliğini ölçmek.
Oryantasyon, rotasyon ve iş başı eğitimlerinde kalite yönetim sistemi ve benzeri konularda eğitim vermek / verilmesini sağlamak.
Günlük, haftalık, aylık ve yıllık YGG ve diğer toplantılara rapor hazırlamak, katılmak, sunum yapmak, karara bağlanan aksiyon çalışmalarını yapmak ve takip etmek.
Kalite politikası, Bilgi Güvenliği Politikası, Çevre Politikası, İSG Politikası ve hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilecek bütün çalışma ve eğitimlere katılmak.
Şirket yönetiminin yayınladığı ve yayınlayacağı tüm prosedür, talimat ve yönetmeliklere uymak.

Paylaş :